Świąteczny czas to różny czas. Dla jednych pełen radości, dla innych pełen smutku. Wszystko zależy od chwili, w której jesteś. Życie nie jest doskonałe, zaskakuje Ciebie i mnie. Raz otoczona/y kochającymi ludźmi w atmosferze ciepłego wigilijnego wieczoru śpiewasz radosne kolędy, śmiejesz się, tulisz do innych. Innym razem opłakujesz stratę kogoś bliskiego i szukasz sposobu, by w ten dzień poradzić sobie z obezwładniającą pustką. Czasami tracisz też coś, na czym Ci bardzo zależało i masz małą nadzieję na to, że to odzyskasz. Również jest Ci smutno. Wszystko w ten dzień jest możliwe….

To przecież różny dzień. I tak jest dobrze. Nie musi być zawsze taki sam, za rok będzie już inny. Czy lepszy? Nie wiem. Wszystko zależy od Ciebie. W jednych ze świątecznych życzeń wyczytałam słowa Mistrza Zen Seung Sahn’a: Mówisz, że możesz – to możesz, mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Wybierz sobie.”

Więc wybierz sobie, jakie mają być dla Ciebie te święta i nadchodzący 2018 rok. Wierzę, że dokonasz najlepszego możliwego wyboru!

Z ciepłymi wigilijnymi serdecznościami

Ala